Stacje transformatorowe, których podstawowym celem jest rozdzielanie energii elektrycznej, wymagają odpowiedniego wyposażenia w urządzenia sterownicze i rozdzielcze, takie jak rozdzielnice średniego napięcia oraz wiele innych. Nowoczesne stacje transformatorowe potrafią bez problemu radzić sobie z różnymi poziomami napięć.

Nowoczesne rozdzielnice średniego napięcia i wyposażenie stacji transformatorowych

Stacja transformatorowaDzięki zastosowaniu właściwych urządzeń, takich jak rozdzielnice niskiego napięcia dla napięć nieprzekraczających pewnego poziomu, a także rozdzielnice średniego napięcia obsługujące wyższe napięcia, z którymi wspomniane wcześnie rozdzielnice już by sobie nie poradziły. Zastosowanie konkretnych urządzeń może również pomóc w przypadku zauważalnych strat przesyłowych, które wymagają poprawy współczynnika mocy. W tym celu wykorzystywane są najczęściej baterie kondensatorów lub kompensacyjne cewki powietrzne. W niektórych przypadkach można również zastosować specjalne dławiki, których działanie może osiągnąć efekt porównywalny z opisywanymi wcześniej cewkami oraz bateriami. Gama dostępnych na rynku urządzeń jest naprawdę bardzo szeroka. Branża elektroenergetyczna doświadcza w ostatnich latach sporej specjalizacji. Producenci urządzeń sterowniczych i przesyłowych dostarczają na rynek produkty, które mogą sprawdzić się zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i komercyjnych. Szeroki asortyment zapewnia również możliwość nabycia wyposażenia dostosowanego cenowo do możliwości finansowych danego klienta. Oczywiście urządzenia rozdzielcze muszą spełniać określone wymogi związane z parametrami technicznymi, kwestiami bezpieczeństwa oraz innymi atestami.

Wszystkie te czynniki wpływają na to, że ceny takiego sprzętu nie należą do najniższych i są nabywane tylko w razie konieczności. Najpowszechniej występującą przyczyną są oczywiście wymiany starego wyposażenia na nowe lub różnego rodzaju modernizacji stacji transformatorowych.

Kategorie: Wyposażenie