Największe sieciowe hipermarkety wymagają zastosowania szczególnych elementów sklepowego wyposażenia. Większa hala to więcej produktów, a więc wyższe regały o różnych rodzajach, szersze półki i solidniejsze wózki zakupowe. Ten ostatni element, choć dla klienta tak oczywisty, że momentami aż niezauważalny, dla przedsiębiorcy zarządzającego sklepem jest szczególnie istotny. Inne właściwości mają wózki w mniejszych sklepach, a inne w gigantycznych halach, wyposażonych w rozmaite towary. Czym powinny charakteryzować się wózki zakupowe w hipermarketach?

Solidne wózki do sklepu

Dwoje ludzi na zakupachPrzede wszystkim muszą być solidnie wykonane i trwałe. Oczywiście jest to cecha wózków w każdym sklepie, jednak należy o tym wspomnieć z tej racji, iż klienci wybierający się na zakupy do hipermarketu zazwyczaj mają w planach większe zakupy z kilku różnych działów. Można więc założyć, że wózki przez większą część tygodnia będą poważnie obciążone i eksploatowane wiele godzin dziennie. Musimy mieć absolutną pewność, że, kupując ten element wyposażenia, otrzymujemy naprawdę solidny produkt. Warto porównać opinie i oferty oraz dobrać sobie zaufanych dostawców, od których nabędziemy solidne wózki do sklepu Bydgoszcz to jedno z miast, gdzie z pewnością znajdziemy godnego polecenia producenta. Wytrzymałość wózka jest tym bardziej istotna w przypadku marketów budowlanych, gdzie sprzedawane są ciężkie narzędzia i materiały, które klienci ładują hurtowo do wózków.

ZakupyGdyby zbyt słaby wózek zarwałby się, mielibyśmy naprawdę poważne problemy ze strony klienta, który zostałby przecież narażony na uszczerbek na zdrowiu. Dobierając wózki, musimy więc mieć na uwadze bezpieczeństwo klientów, ale również ich wygodę. Od lat standardem w większych marketach są wózki z siedzeniem dla mniejszych dzieci. Każdy z nas, kto miał okazję robić zakupy na dużej hali w towarzystwie malucha wie, jak ogromne jest to udogodnienie. Każdemu klientowi zależy na sprawnym skompletowaniu wszystkich potrzebnych zakupów i powrocie do domu. Nie jest to możliwe, gdy dziecko naturalnie kroczy wolniej od dorosłego i trzeba zwalniać, by mogło dotrzymać nam kroku. Dlatego też to proste rozwiązanie powinno być uwzględnione w każdej pojedynczej sztuce. Obecnie wózki stopniowo wypierają tradycyjne kosze zakupowe. Prym wiodą zwłaszcza koszyki z kółkami, które można swobodnie ciągnąć za sobą w taki sam sposób, jak walizki. To rozwiązanie można zaobserwować w większości marketów.

Warto nie stać w miejscu i oferować klientom coraz to nowsze rozwiązania. Sprawny wózek sklepowy umożliwia wykonanie szybkich zakupów, a to z kolei przekłada się na poziom zadowolenia klientów, którzy w przyszłości mogą znów nas odwiedzić.