Współczesna technika idzie bardzo szybko do przodu. Wentylacja grawitacyjna powoli staje się przeżytkiem, gdyż wypiera ją wentylacja grawitacyjna z odzyskiem ciepła, czyli w skrócie – rekuperacja. Co takiego jest w tym rozwiązaniu, że zostało uznane za najbardziej wydajne i ekonomiczne? Oczywiście, porównując rekuperację z wentylacją grawitacyjną, wszystko wskazuje na zwycięstwo pierwszego z wymienionych rozwiązań.

Świeże powietrze dzięki rekuperacji

rekuperacjaNic dziwnego, wentylację grawitacyjną nie trudno pokonać. W końcu w przypadku zbyt dużej różnicy temperatur między środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym, cyrkulacja powietrza ustaje, a my, przebywając w budynku, zaczynamy tracić dobre samopoczucie, gdyż w atmosferze znajduje się zbyt malo świeżego tlenu jak na nasze możliwości. Przy wentylacji mechanicznej nie ma miejsca taka sytuacja. Powietrze jest wymieniane stale, nawet w nocy. W ten sposób nawet podczas snu, bez konieczności otwierania okien, możemy oddychać czystym powietrzem, w którym nie znajdują się żadne zanieczyszczenia. Nie będzie w nim ani kurzu, ani pyłów, ani też alergenów, gdyż producenci najlepszych rekuperatorów montują w nich specjalne filtry, które nie tylko zapobiegają przedostawaniu się takich zanieczyszczeń, ale też jonizują powietrze, co pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka.

rekuperacjaJesli więc interesuje nas rekuperacja śląskie jest województwem, w którym istnieje kilka naprawdę dobrych, sprawdzonych firm. Z ich usług korzystają nie tylko inwestorzy, nie tylko właściciele biurowców i duzych firm, ale także mniejsi przedsiębiorcy oraz właściciele mieszkań. To dlatego, że ceny rekuperatorów obecnie nie są zawrotne, a dość przystępne. Rynek ten zaczał się gwałtownie rozwijać, dlatego firmy zajmujące się wentylacją musiały zadbać o zdobycie klientów nie tylko wysoką jakością, ale także cenami. Oferując atrakcyjne ceny, zyskują pewność, że to właśnie do nich zwrócą się potencjalni klienci. Pamiętajmy jednak, aby, decydując się na zakup rekuperatora, nie kierować się jedynie jego ceną, ale też parametrami technicznymi.

Bardzo ważny jest na przykład rodzaj zastosowanego wymiennika ciepła – te przeciwprądowe charakteryzują się o wiele lepszą wydajnością niż wymienniki krzyżowe lub jeszcze inne, dlatego warto mieć to na uwadze, aby móc wybrać takie urządzenie, które charakteryzuje się najlepszymi podzespołami. W ten sposób będziemy mieć pewność, że mimo poniesionych kosztów, uzyskamy najwyższą możliwą efektywność i będziemy mogli cieszyć się świeżym powietrzem codziennie, niezaleznie od pory dnia i roku.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *