Prędzej czy później, każdy staje przed decyzją – jakie wybrać drzwi na zewnątrz? I wbrew pozorom z roku na rok jest to coraz cięższy wybór, ponieważ powstaje więcej firm, które oferują wiele produktów, istotnie różniących się pod względem jakości oraz ceny.

drzwiWystarczy tutaj wspomnieć, że przeciętne drzwi sosnowe wykonane przez stolarza na zamówienie to kwota, która czasem nawet składa się z pięciu cyfr. Nie wspominając już o innych materiałach, które są cięższe w obróbce, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe – na przykład dąb czy ostatnio modny meranti. Z tego powodu większość osób nie może sobie pozwolić na indywidualnie wykonane drzwi i stolarza odwiedzają zazwyczaj tylko w celu przycięcia już kupionego elementu. Należy więc zastanowić się – jak kupić gotowe drzwi zewnętrzne, by nie zawieźć się ich żywotnością, estetyką i działaniem? Jeśli chodzi o drewno, w tej kwestii sprawdza się stare powiedzenie, że to co jest ładne – jest też dobre. Na tym polega fenomen wszelkich drewnianych produktów, że z kiepskiego materiału raczej nie da się wykonać czegoś świetnie wyglądającego. Natomiast dobry surowiec zawsze daje świetne, estetyczne produkty. Do tego warto zwrócić uwagę na nowinki techniczne – na przykład czy są to drzwi przeciwpożarowe, czy mają odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe i tak dalej.

Najważniejsza jest estetyka, a potem przechodzi się do szczegółów oraz oczywiście do ceny. Właśnie w ten sposób można najskuteczniej wybrać drzwi, które długo będą cieszyć właściciela.

Kategorie: Porady