Nadal buduje się wiele domów piętrowych, które muszą mieć w swoim projekcie klatkę schodową. Zwykle są to schody dwubiegowe, choć zdarzają się schody dywanowe, spiralne, czy inne. Schody robi się z betonu, drewna, a nawet ze szkła hartowanego. Jednak w każdym przypadku do schodów należy zamontować odpowiednie balustrady.

Dobrze zakotwiczone balustrady

 balustrady ze stali nierdzewnej Dzięki nim wchodzenie po stopniach jest bezpieczne, bo można się czegoś chwycić. Dodatkowo balustrada może pełnić funkcje dekoracyjne. Jak wybrać dobrą balustradę i ją zamontować? Nie da się ukryć, że najchętniej wybierane są balustrady metalowe. Te z drewna są mało odporne na zarysowania, a drewno wymaga specjalistycznego czyszczenia i konserwacji. Z kolei balustrady szklane pasują tylko do wybranych wnętrz. Metalowe są na pewno bardziej uniwersalne. Tu można przebierać w różnych wzorach. Są delikatne balustrady z cienkich pręcików, jak i grube, masywne. Metalową podstawę można łączyć także ze szkłem hartowanym. Jeśli już zdecydujemy się na konkretny model to trzeba najpierw obmierzyć schody. Należy zaznaczyć, że balustrada zwykle wystaje kawałek poza linię schodów, a w przypadku schodów dwubiegowych trzeba wziąć zapas na wykonanie ,,zawijasa” na półpiętrze. Dopiero jak wszystkie rurki są idealnie docięte to można przejść do montażu.

 balustrady ze stali nierdzewnej Nowoczesne balustrady ze stali nierdzewnej w Krakowie trzeba solidnie zakotwiczyć. Na każdym stopniu stawia się słupek z płaską płytką dookoła, przez które przechodzą wkręty. Słupek powinien stać idealnie na środku stopnia, a wszystkie słupki muszą stać w jednej linii, inaczej nie nałoży się poręczy balustrady. Po tym jak wszystkie słupki są zamontowane to można właśnie nałożyć balustradę i ją przymocować na stałe. Mocowanie dotyczy zarówno słupków, jak i ściany – zawsze jeden koniec poręczy jest tam mocowany. Na drugim końcu balustrady można nałożyć dekoracyjną gałkę. Po montażu trzeba jedynie wyczyścić balustradę i gotowe. Co do jej czyszczenia nie ma tu specjalnych wytycznych. Najlepsza będzie zwilżona szmatka bez dodatku detergentu. Zwykle usuwa się z balustrady jedynie kurz, więc nie ma potrzeby używania chemicznych płynów myjących ani druciaków (drucianych szczotek).

Kończąc rozważania, balustrady metalowe to bardzo dobry i często wybierany produkt do domów piętrowych. Zapewniają bezpieczeństwo korzystania ze schodów, a także są ozdobą budynku. Dobrze zamontowana balustrada będzie dobrze trzymać się stopni schodowych, a jej mycie nie stanowi problemu. Dobrze jest mieć ładną, stylową balustradę nierdzewną w swoim domu.

Sprawdź także http://www.fetom.pl

Kategorie: Budownictwo