Kiedy przeprowadzamy w domu remont dowolnego pomieszczenia, poszukujemy rozwiązań, które znacząco poprawią dotychczasowy komfort mieszkalny. Doskonałym tego przykładem jest zamontowanie w łazience kabiny prysznicowej, która zastępuje nam wannę. To idealne rozwiązanie zarówno dla młodych, którym zależy na możliwości skrócenia czasu kąpieli, jak i dla starszych, którzy wraz z wiekiem mogą mieć coraz większe problemy z wchodzeniem do wanny.

Idealna kabina prysznicowa

Najlepiej sprawdza się w tym wypadku prysznic w zabudowie – bez konieczności montowania brodzika – jednak nie zawsze istnieje możliwość zastosowania tego rozwiązania. W niektórych mieszkaniach układ rur kanalizacyjnych nie pozwala na odpowiednie wyprofilowanie podłogi i zamieszczenie w niej systemu hydraulicznego, który bez problemów można zmieścić nawet w najniższym brodziku. Kiedy decydujemy się na kabinę z brodzikiem, warto zwrócić szczególną uwagę na zastosowane w niej systemy drzwiowe. Możemy spotkać zarówno drzwi przesuwne, jak i skrzydłowe – otwierane na zewnątrz. Te ostatnie wymagają jednak większej przestrzeni w łazience, dlatego stosuje się je o wiele rzadziej. Jeśli zaś chodzi o najczęściej wybierane drzwi przesuwne, warto zwrócić uwagę na zastosowane w nich rolki do kabiny prysznicowej – to one będą decydować zarówno o wygodzie korzystania z prysznica, jak i o jego wytrzymałości.

Prawda jest taka, że z czasem każda rolka ulegnie zużyciu, wybierając jednak odpowiednie rozwiązanie, możemy znacząco opóźnić konieczność wymiany ich na nowe. Wbrew pozorom najlepiej jest wybrać kółka wykonane z tworzywa sztucznego, zapewnią one bowiem niemal bezdźwięczne otwieranie i zamykanie drzwi prysznicowych. Nie warto natomiast wybierać mechanizmów z amortyzacją – z czasem ulegają one zużyciu i mogą przyczynić się do tego, że skrzydła drzwi będą obijały się o ściany kabiny, co jest efektem bardzo niepożądanym. Uniwersalnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie chromowanych rolek z kółkami łożyskowymi, które zapewniają optymalne działanie. Nie warto oszczędzać tutaj pieniędzy – różnica kilkudziesięciu złotych w cenie może zapewnić nam o wiele wytrzymalszą konstrukcję.

Dzięki odpowiednim rolkom do drzwi od kabiny prysznicowej możemy liczyć nie tylko na bardzo komfortowe warunki podczas korzystania z kąpieli, ale również na to, że sama kabina posłuży nam przez długie lata, nie wymagając od nas kolejnego remontu czy naprawy drobnej usterki. Jakkolwiek jednak by było, warto zawsze – na wszelki wypadek – zakupić rolki w komplecie z zapasowymi częściami.

Kategorie: Wnętrza

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *