W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z wyjątkowo szybkim rozwojem technologicznym, a co za tym idzie, z powszechnym wzrostem dobrobytu. Nasze zarobki są coraz wyższe, dzięki czemu możemy sobie coraz częściej pozwalać na przyjemności, które nie były powszechnie dostępne jeszcze parę dekad temu.

Filtry z niskim poborem energii

filtry do basenówWybudowanie domu z basenem to dziś kwestia odpowiedniej gospodarki własnymi oszczędnościami. Kiedy już jednak pozwalamy sobie na tego rodzaju przyjemność, musimy się liczyć z tym, że o naszą pływalnie będziemy się musieli odpowiednio zatroszczyć. Niezależnie od tego, czy basen budujemy w ogrodzie, czy też pod dachem, najważniejszą sprawą, o którą należy dbać, jest czystość wody. Żeby woda w naszym zbiorniku była krystalicznie czysta i nadawała się do użytku, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego filtra – najlepiej sprawdzają się w tym wypadku filtry piaskowe. Wyposażone w odpowiednie pompy oraz systemy czyszczące wydajne filtry do basenów charakteryzują się współcześnie bardzo niskim zużyciem energii, co jest jedną z kluczowych kwestii podczas ich wyboru, ponieważ pracują one niemal na okrągło, zapewniając nam odpowiednią jakość wody, w której się kąpiemy.

filtry do basenówW basenach nierzadko bawią się nasze pociechy, dlatego warto zadbać o to, żeby jakość wody była jak najwyższa. Szczególną wagę należy przywiązywać do filtrowania wody z basenów ogrodowych, ponieważ te są narażone na wiele zanieczyszczeń. Filtry piaskowe, wykorzystują właściwości czyszczące kwarcu. Odpowiednio skalibrowana pompa pobiera wodę ze zbiornika, a następnie, wykorzystując cechy materiału piaskowego, oczyszcza ciecz z zabrudzeń, jakie powstają podczas codziennego użytkowania pływalni – dzięki temu woda pozostaje czysta, klarowna i bezzapachowa, co znacznie podnosi komfort korzystania z niej. Urządzenia filtrujące przystosowane są do nieustannej pracy, jednak ze względu na specyfikę działania wyposażone są w zróżnicowane systemy pozwalające na kalibrację pracy maszyny – w ciągu dnia pracują z dużą intensywnością, natomiast w nocy przechodzą w stan czuwania, żeby nie zakłócać spokoju mieszkańcom. Dodatkowym atutem urządzeń tego typu jest ich system samoczyszczący – co około dwa do trzech tygodni należy przeprowadzić płukanie filtrów bez konieczności wymiany wkładu. Proces czyszczenia polega na odwróceniu kierunku biegu wody, dzięki czemu wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia odprowadzane są do ścieków.

Sam proces trwa zaledwie kilka minut, a o konieczności przeprowadzenia czyszczenia informuje manometr mierzący ciśnienie w filtrze – kiedy wskazówka zbliża się do czerwonego pola, znaczy to tyle, że czas najwyższy dokonać płukania.

Kategorie: Ogrody

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *