Dekoracja ścian nie polega już tylko na powieszeniu na nich zdjęć rodzinnych, czy obrazów. Coraz częściej w sklepach branżowych można spotkać wiele materiałów, które odpowiednio zamontowane potrafią odmienić niemal każde wnętrze. Wśród nich znajduje się między innymi biała cegła, która produkowana jest z gipsu.

Cegła w białym kolorze

cegła na ścianę białaOzdabiane pomieszczenia jest bardzo ważne, ponieważ wszystkie dodatki, które się w nim znajdują, nadają mu odpowiedni klimat. Jeśli nie jest się pewnym jak wyróżnić swój salon, zawsze można zwrócić się do dekoratora wnętrz, który z pewnością pomoże w wyborze. Wielu producentów poleca wspomnianą już białą cegłę z gipsu, przede wszystkim dlatego, że posiada ona wiele zalet. Jedną z nich jest oczywiście uniwersalność. Sprawdzi się niemal w każdym domu i nada mu eleganckiego wyglądu. Odpowiednio dobrana wzbogaci styl rustykalny, klasyczny, a nawet aranżacje industrialne. Cały montaż również nie jest skomplikowany, jednak dobrze, by był wykonany przez fachowców, którzy znają się na właściwościach materiału. Oczywiście kolor może być dobrany odpowiednio do preferencji każdej osoby. Mimo tak dużego wyboru najczęściej kupowana jest cegła na ścianę biała z gipsu. Głównie ze względu na swoją ponadczasowość. Jednak można wymieć o wiele więcej zalet. Jedną z nich jest z pewnością dogodna cena, dzięki której niemal każdy może pozwolić sobie na wzbogacenie za jej pomocą wnętrza.

cegła na ścianę białaCo więcej, idealnie sprawdzi się w domach wolnostojących, jak i w blokach. Zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną i akustyczną, co jest dużym plusem, jeśli za ścianą znajdują się sąsiedzi. Co więcej, materiał ten jest łatwy w czyszczeniu i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jedyne co będzie się na nim osadzało codziennie, to kurz. Jednak bez problemu może zostać usunięty za pomocą miotełki, czy zwilżonej szmatki. Nie jest także zagrożeniem dla człowieka, ponieważ gips nie jest materiałem, o który łatwo się skaleczyć. Biała cegła sprawdzi się w korytarzu, czy przy schodach. Chociaż równie dobrze ozdobi ścianę w salonie, czy kominek. Nada całej przestrzeni odpowiedni klimat. Ponadto przy kolejnym remoncie nie trzeba jej demontować, a wystarczy pomalować na inny kolor. W ten sposób pomieszczenie nie tylko zyska nowy blask, ale również może zmienić styl.

Podczas remontów warto decydować się na nowoczesne rozwiązania, które proponują producenci. Dzięki nim można w łatwy sposób odmienić cały dom w tani i prosty sposób. Oczywiście przed zakupem należy skonsultować się ze wszystkimi domownikami i razem podjąć wspólną decyzję.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *