Wykończenie wnętrza mieszkania wiąże się z koniecznością podjęcia kilku ważnych decyzji – jedną z nich jest wybór materiału. Liczba dostępnych na rynku budowlanym rozwiązań może być zatrważająca, dlatego warto wyznaczyć sobie kilka kryteriów, którymi będziemy się kierować, co znacznie zawęzi pole poszukiwań.

Na matach nie warto oszczędzać

maty pod panele podłogoweGłównym czynnikiem będzie z pewnością cena, jednak warto pamiętać o tym, że jej wysokość może być bardzo relatywna. Przykładowo, przy wyborze podłogi im wyższa cena, tym większa gwarancja tego, że wykonana jest ona z dobrego materiału – panele podłogowe mogą być zrobione z tworzywa sztucznego lub z litego drewna. Te pierwsze będą znacznie tańsze, jednak doskonale będą imitowały prawdziwe drzewo. Z kolei te drugie będą kosztowały znacznie więcej, ale przy odpowiedniej pielęgnacji posłużą nam naprawdę przez długie lata. Ponieważ ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się rozwiązania ekologiczne, warto przyjąć sobie za cel wykończenie wnętrza przy użyciu materiałów przyjaznych środowisku – co prawda, takich materiałów jest coraz więcej, jednak dzięki tym dwóm kryteriom (cena i środowisko) dokonanie wyboru będzie znacznie łatwiejsze. Kiedy więc wybierzemy już podłogę, trzeba będzie zaopatrzyć się w ekologiczne maty pod panele podłogowe – tutaj nie warto oszczędzać. Wielu amatorów budowlanki popełnia ten błąd i kupuje drogą podłogę, obcinając jednocześnie koszta podkładu.

maty pod panele podłogoweTym sposobem fundują sobie rozmaite problemy, takie jak wilgoć w mieszkaniu, której winne są nieodpowiednio położone panele. Żeby zatem nasza podłoga mogła służyć nam przez pokolenia, potrzeba będzie nam zakupić odpowiednią piankę izolacyjną, którą montuje się bezpośrednio pod panelami. Dobrej jakości pianka wykonana jest z materiałów wodoodpornych, dlatego zapobiega gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniach. Ponadto dobry podkład wykazuje się właściwościami izolacyjnymi – z jednej strony, gwarantuje doskonałe ocieplenie wnętrza, z drugiej, pochłania znaczną ilość dźwięków, stanowiąc tym samym izolację akustyczną, dzięki której możemy cieszyć się większą prywatnością. Kolejnym plusem podkładów pod panele jest to, że świetnie sprawdzają się w towarzystwie ogrzewania podłogowego – to nie tylko rozwiązanie przyjazne środowisku, ale także pozwalające generować dodatkowe oszczędności dla budżetu domowego.

Co więcej, ich montaż jest niezwykle prosty, a wszelki odpad, jaki powstaje w trakcie przycinania ich pod powierzchnię podłogi, podlega łatwej utylizacji. Odpowiedniej jakości pianki znajdują także zastosowanie jako podkład pod wykładziny podłogowe, co czyni je niezwykle uniwersalnym materiałem.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *