Meble robione na indywidualne zamówienie w tym kuchnie to rozwiązanie, co do którego wiele osób ma wątpliwości. Przede wszystkim wątpliwości te są związane z ceną takich mebli. Niemniej rozwiązanie to ma także swoje zalety, dlatego nim je skreślimy warto wiedzieć co przemawia za kuchniami na wymiar, jak i jakie są wady tego rozwiązania.

Wybór kuchni

kuchnie na zamówienieWówczas łatwiej będzie nam określić czy będzie to dla nas korzystne, czy też nie rozwiązanie. Na początek warto zapoznać się nieco bliżej z zaletami. Po pierwsze kuchnie na zamówienie to rozwiązanie, które można indywidualnie dopasować do swoich potrzeb. Meble tworzone bowiem są od zera na podstawie dokonanych pomiarów i przygotowanego uprzednio projektu. Dzięki temu są one idealnie dopasowane do pomieszczenia, co pozwala na pełne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Jest to szczególnie istotne, jeśli metraż kuchni nie jest zbyt wielki lub też, gdy jej układ jest dość specyficzny, a co za tym idzie przy użyciu mebli katalogowych o standardowych wymiarach nie jesteśmy w stanie w pełni zabudować takiej przestrzeni. Fakt, że meble do kuchni budowane są od zera sprawia także, że rozmieszczenie elementów takich jak np, piekarnik, mikrofala czy płyta grzewcza jest całkowicie dowolne i może być tak dostosowane by kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna dla danej osoby.

kuchnie na zamówienieZaletą jest tutaj nie wątpliwie także i fakt, że zamawiający sam może określić to w jakie systemy przechowywania ma by wyposażona jego kuchenna zabudowa. Fakt ten także podnosi praktyczność i funkcjonalność tego rozwiązania. Pewną dość wątpliwą kwestią, którą można uznać zarówno za zaletę, jak i wadę tego rozwiązania jest wygląd mebli robionych na zamówienie. Projekt może być właściwie dowolny, zarówno jeśli chodzi o ułożenie i kształt mebli, jak i rodzaj frontów i kolor. Daje to możliwość stworzenie oryginalnych mebli, które doskonale będą się komponować z naszym zamysłem aranżacyjnym. Z drugiej natomiast strony, choć w większości wypadków otrzymujemy do akceptacji wizualizację 3d wykonaną przez firmę na podstawie projektu, to jednak nigdy nie mamy pewności, co do ostatecznego wyglądu mebli. Jeśli chodzi natomiast o wady, to na pewno jest to już wspomniana cena.

Warto tutaj także wspomnieć o tym, że czas oczekiwania na meble robione na zamówienie jest długi. Zwykle jest to kilka tygodni, co dla wielu osób jet pewną niedogodnością. Czy zatem biorąc to wszystko pod uwagę, warto rozważać wybór mebli do kuchni na wymiar? W praktyce to zależy od naszych potrzeb i tego jakie mamy wymagania odnośnie nowych mebli.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *