Każdy pracownik ma obowiązek posiadać odpowiedni ubiór na stanowisku pracy. Szczególnie ważne jest to w przemyśle, gdzie występują bezpośrednie zagrożenia związane z noszeniem niewłaściwego ubioru. Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi odpowiedni ubiór umożliwiający bezpieczne wykonywanie czynności w czasie trwania pracy, w przeciwnym wypadku nie może on jej wykonywać na tym stanowisku.

Koszula flanelowa jako ubiór przemysłowy

Koszula Odpowiednia, wierzchnia warstwa ubrań jest szczególnie ważna w przypadku gdy ma się do czynienia z substancjami żrącymi, ostrymi opiłkami, czy też iskrami grożącymi zapłonem. Rozwiązania takie jak koszula flanelowa robocza ognioodporna są znane już od dziesiątek lat i ciągle nie wychodzą z użycia. Jest to jeden z najtańszych sposobów na zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa pracownikowi. W tym przypadku jest to także rozwiązanie niezwykle komfortowe, gdyż koszula flanelowa jest przewiewna i w żadnym stopniu nie ogranicza zakresu ruchów pracownika. Dlatego też nosi się je raczej z przyjemnością i nikomu one nie przeszkadzają.

Koszula budowlanaSam materiał najczęściej jest miły w dotyku i nie podrażnia skóry. Jest on więc dobry nawet dla osób z skórą bardzo wrażliwą na wszelkiego rodzaju otarcia. Flanel to bardzo gruba tkanina wykonywana z wełny lub bawełny. Do jej stworzenia wykorzystuje się metodę splotu płóciennego, co sprawia że materiał jest bardzo zwarty i się nie rozszczepia. Tkanina ta jest bardzo zbita, dzięki czemu jest zarówno wytrzymała, jak i ciepła. Można ją więc nosić przy bardzo różnych temperaturach, często nawet bardzo niskich. Flanel wykonany tym sposobem i pokryty odpowiednią okrywą runową nie zajmuje się ogniem, dlatego też jest idealny do pracy w szeroko pojętym pomyśle. Ludzie pracujący we wszelkiego rodzaju hutach, czy fabrykach z obecnością dużej ilości iskier, bardzo często noszą właśnie takie koszule flanelowe. Istnieje cała masa firm, które produkują je na bieżąco w masowej ilości lub też na zamówienie. Rozmiary są bardzo różne, dlatego też bez problemu możliwe jest znalezienie odpowiedniego na dowolną osobę.

Wiele cech koszul flanelowych jest bardzo pozytywnych, dlatego też pomimo wielu dekad bycia w użyciu, dalej są one niesamowicie popularne. Wiąże się to głównie z faktem, że są one bezpieczne, tanie i wygodne. Ich dostępność na rynku także jest bardzo duża, co powoduje że nie ma żadnego problemu z ich zakupem, a szczególnie w hurtowej ilości. Wiele przedsiębiorstw posiada umowy kupna tego elementu garderoby bezpośrednio od producenta, co znacznie ułatwia proces ubierania swoich pracowników.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *