Izolacja termiczna jest niesamowicie ważnym elementem każdej konstrukcji, bez niej zachowanie ciepła jest praktycznie niemożliwe, wbrew pozorom jest ona ważna nawet w ciepłych klimatach, gdzie odpowiada ona za odbijanie gorąca na zewnątrz. Dlatego też jest to jedno z podstawowych założeń budownictwa w dzisiejszych czasach, oraz jest ono wymagane.

Izolacja termiczna za pomocą płyt PIR – zalety

płyty warstwowe pirZła izolacja skutkuje w ogromnych stratach ciepła, co z kolei przekłada się na bardzo duże koszty ogrzewania w takim domu. Istnieją różne rodzaje instalacji izolacji termicznych, z których każdy charakteryzuje się specyficznymi właściwościami. Najczęściej w naszym kraju korzystaliśmy z wełny mineralnej, czy tradycyjnego styropianu. Oba te typu sprawdzają się do pewnego stopnia, jednak posiadają one dużo wad, które zdecydowanie przeważają nad zaletami. Przede wszystkim zajmują one sporo miejsca, przez co nasz dom traci na metrażu. Jest to często nawet parędziesiąt centymetrów na każdej ścianie, co przekłada się na sporą utratę miejsca w skali całego pokoju. Dodatkowo instalacje tego typu nie są wodoodporne, niepalne i bardzo łatwo poddają się różnego rodzaju szkodnikom. Innowacyjną metodą, która pozbywa się tych wszystkich wad są płyty warstwowe PIR do izolacji termicznej.

płyty warstwowe pirSprawdzają się one świetnie i cechują się znacznie większą wydajnością niż pozostałe metody. Jest to coś stosunkowo nowego na rynku, jednak ich popularność rośnie niesamowicie szybko na terenie całej Polski. Płyty tego typu posiadają bardzo małe wymiary i są po prostu cienkie, dlatego też ubytek metrażu jest minimalny, przy żadnym spadku wydajności. Są one całkowicie wodoodporne i w razie pożaru zwęglają się, blokując tym samym rozprzestrzenianie się ognia na dalsze elementy konstrukcyjne. Ich skuteczność jest praktycznie dwukrotnie wyższa, niż w przypadku najlepszego styropianu dostępnego na rynku. Dodatkowe udogodnienia zainstalowane w tego typu płytach odstraszają szkodniki, a jej skład czyni je odpornymi na ich odchody, co jest dużym problemem przy styropianie i wełnie, które odporne nie są. Instalowane na szczycie takiej płyty warstwy aluminium pozwalają na jeszcze skuteczniejsze izolowanie ciepła i kontrolowanie temperatury wewnątrz budynku.

Metal ten dodatkowo je odbija, co pozwala na zminimalizowanie utraty ciepła do jak najmniejszego poziomu. Płyty te oprócz gromadzenia energii cieplnej, także ją odbijają równomiernie po całym pomieszczeniu, dlatego też ich skuteczność stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie te cechy decydują o ich popularności rosnącej w bardzo szybkim tempie.

Kategorie: Izolacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *